Starše obveščamo, da bo vpis v prvi razred OŠ Nove Fužine potekal v mesecu februarju za šolsko leto 2022/2023.

V skladu Zakonom o OŠ morate starši obvezno vpisati otroke, ki bodo v  koledarskem letu 2022 dopolnili 6 let.

(ROJENI OD 1. 1.  DO 31. 12. 2016)

VPIS BO POTEKAL V OSNOVNI ŠOLI NOVE FUŽINE,

V PISARNI ŠOLSKE PEDAGOGINJE,

med 14. 2. in 18. 2. 2022
med 08.00 in 12.00 uro ter
med 16.00 in 19.00 uro

PO TOČNO DOLOČENEM
ABECEDNEM REDU, KI GA BOSTE PREJELI V VABILU

Starši ste po zakonu obvezani vpisati otroka v svojem matičnem šolskem okolišu – na matični šoli OŠ NOVE FUŽINE. Starši otrok s stalnim prebivališčem v našem šolskem okolišu boste po pošti prejeli pisno vabilo na vpis.

V primeru, da starši želite otroka vpisati na drugo šolo (v drugem šolskem okolišu), a otrok spada v šolski okoliš OŠ NOVE FUŽINE:

–   obvezno vpišete otroka pri nas,
–   na izbrano šolo naslovite pisno vlogo, v kateri navedite razloge za prešolanje.

Enak postopek velja za starše, ki želite prepisati otroka v našo šolo in ne živite v našem šolskem okolišu. Pri nas oddate pisno vlogo najkasneje do 1. marca 2022. O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želite vpisati otroka.

Prosimo vas, da na vpis s seboj prinesete otrokov osebni dokument ali rojstni list. Prosimo vas, da hkrati razmislite, če bo vaš otrok potreboval jutranje varstvo ali varstvo po pouku. Od vas bomo želeli tudi okvirno informacijo glede koriščenja šolske prehrane (malica, popoldanska malica, kosilo).

Želimo, da ob tej priložnosti otrok doživi prijeten stik s šolo, zato ga pripeljite s seboj.

V šolske prostore vstopate posamično in ob točni uri, ki velja za vpis vašega otroka ter v skladu z epidemiološkimi navodili za preprečevanje okužbe s COVID-19!

– Držite varnostno razdaljo.
– Na vhodu si razkužite roke.
– Vstop dovoljen samo s PCT pogojem in z zaščitno masko.

Veselimo se srečanja z vami in vašim otrokom!

Ljubljana, 31. 01. 2022
Nina Novak, šolska pedagoginja                                                      Damjana Korošec, ravnateljica